baylar bayanlar düşünün ki biz hafif-toplu, orta-yaşlı aile dostlarıyız.

yaşımızın geçkinlği sebebiyle artık
asljşdaslfjslfjl diye değil hahaha-veküçükbirduraksamadansonra-hah diye gülüyoruz.

küçük sakin şehrimize on-on beş kilometre civarı uzaklıkta bulunan şehir-dışı,
yol-üstü kebabçıya,"milli maç izleyelim" ve de "ne zamandır eğlenmiyorduk tam da maaşlarımızı almışken şöyle bir felekten gece.." gerekçeleriyle gelmişiz. ki fanatik olmamakla beraber içimizde üç büyüklerden birini tutanlar olmasına rağmen; çoğumuz takım tutmuyoruz, milli takımlıyız heh-heh.

sonra kalecimiz, diğer ülkenin gole yeltenen oyuncusunun kaleye çaktığı topu kurtarıyor mesela. deplesmandayız; o yüzden biz -ekran başından izleyenler, takımımızın yürekten destekçileri- kebap parçalarının, haydarinin, beylere rakıların, hanımlara kolaların, soğumaya yüz tutmuş ılık pidelerin, sürpriz meyve tabaklarının üstünden sevinçle alkışlıyoruz.


ve biz hafif-toplu, orta-yaşlı aile dostları; "grup içinde yapılan espirinin arkasından kendi arasında fısıldaşıp daha çok gülen iki sıkı-fıkı arkadaşın sinir bozucu kahkahalarının nedeni kibarca sorulduğunda 'bizbaşkaşeyegülüyoruz"cevabındaki gençlik enerjisi"ni çoktan yitirmişiz.. espiri türevi falan alamıyoruz, usulca yapılan orta-seviyeli bir espiriye topluca ve yine usulca gülüp geçerekten "dört işlem ve bi hesabıalabilirmiyizlütfen" ile günü bitiriveriyoruz.

7 yorum:

Celular dedi ki...

Hello. This post is likeable, and your blog is very interesting, congratulations :-). I will add in my blogroll =). If possible gives a last there on my blog, it is about the Celular, I hope you enjoy. The address is http://telefone-celular-brasil.blogspot.com. A hug.

dilök dedi ki...

bana böyle şeylerle gelmeyin.

alttire dedi ki...

bırakay gitsin. sen kal bu gece.
brakay
wrakay
way aman.
A hug.

NoktasizvirguL dedi ki...

Harbiden höyt yani. Okumayalı eğey geliştirmişsin ve tarz değiştirmişsin. Sevdim...

dilök dedi ki...

(: ehe.

Kerim dedi ki...

güzelll :D

dilök dedi ki...

mereba kerim, merci bikop.